VŠECHNY SOUTĚŽE JSOU POZASTAVENY!

Aktuální výsledky 03.10.2020

Po dvoutýdenní pauze se v sobotu 3. října kuželkáři z Luhačovic znovu objevili na drahách. Vydali se na dalekou cestu do Prahy, na zápas proti KK Slavoj Praha. Luhačovice se v tomto zápase musely obejít bez opor Mrlíka a Markuse. Kluci se tak stali jedním z nejmladších družstev, které kdy nastupovalo v Interlize.
 
Svou premiéru mezi „elitou“ si v dresu Luhačovic odbyl Jakub Pekárek. Bohužel po nevyrovnané a nesoustředěné hře porazil slabých 527 kuželek a soupeři Kudějovi lacině odevzdal body. Divílek, který nastoupil proti Pavlíkovi, začal první dráhu vítězně. Na zbylých třech však za svým soupeřem zaostal. Prohrál o 20, shodil 553 kuželek. Oproti předchozím utkáním byly ale na Michaelově hře vidět jisté pokroky.
 
 
Po první dvojici odcházeli spokojenější domácí hráči. Vedli 2:0 a měli k dobru 118 kuželek. Tento stav se povedl zásluhou Molka a Matlacha změnit ve prospěch hostí. Molek předvedl fantastickou první půlku, kdy měl na kontě 342 kuželek. Ve druhé části dokázal svůj výkon udržet a bral po zásluze bod. Podařilo se mu shodit 642 kuželek (pozn., nový osobní rekord). Svého soupeře Valtra porazil o 68 kuželek. Matlach naopak v první půlce hry ztrácel. Do druhé šedesátky ale šel s větší bojovností a soupeře Koubka nakonec přetlačil a dokázal zvítězit. S výkonem 573 poražených kuželek sice spokojený nebyl, ale důležitý bod uhrál.
 
Poslední dvojice do zápasu vstupovala za stavu 2:2. Domácí měli o 23 kuželek víc. Začal boj o každou kuželku. Juřík měl velmi těžkého soupeře, reprezentanta a ostříleného borce Hažvu. Snažil se držet krok, ale soupeř mu unikal ve hře do plných i do dorážky. Juřík porazil 577 kuželek, ale na nejlepšího hráče zápasu Hažvu to nestačilo. Jako poslední se za Luhačovice představil Gorecký. Ten po svém trápení z minulých zápasů předvedl konečně hru, na kterou jsme byli u něj zvyklí z předchozích let. Svůj výkon vyšperkoval zejména na třetí dráze, kdy se mu podařilo shodit 188 kuželek. Škoda, že na tento výkon nenavázal i na poslední dráze. Na ní získal slabých 148 kuželek. Soupeř Rusín však zahrál 166 a tím rozhodl zápas. Gorecký shodil 644 kuželek.
 
Hostům z Luhačovic v tomto vyrovnaném utkání chybělo štěstí (alespoň pro dva body). K výhře scházelo 30 kuželek, které by se daly najít především v úvodní části zápasu. Na některých výkonech však lze stavět. Nezbývá než doufat, že se budou hráči jen zlepšovat a chytí se i ti, kteří se v tom zatím „plácají“.
 
V sobotu 10. října v 10:00 se odehraje další kolo Interligy. Hráči z Luhačovic budou zajíždět na kuželnu do Jihlavy, kde se budou pokoušet urvat své první body do tabulky. Přejme jim k tomu hodně štěstí, budou ho potřebovat.
 

R. G., K. K.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer